Ameerika esietendus!25. novembril esietendub Tartu Üliõpilasmajas Franz Kafka lõpetamata romaani ainetel põhinev lavateos „Ameerika”. See on teadaolevalt esimene „Ameerika” lavastus Eesti teatrimaastikul.

Saksa teenijatüdruk Johanna Brummer võrgutab noore koolipoisi Karl Rossmanni ja saab temalt lapse. Sellest teada saanud vanemad saadavad Karli kodust võimalikult kaugele, ära uude maailma ehk Ameerikasse. New Yorgi sadama immigratsioonitalituses ootab Rossmanni rikas ameerika onu, kes tõotab Karlile Ameerikas hiilgavat karjääri. Aga Karli „karjäär” lõpeb kiiresti ning algavad noormehe seiklused oma k o h a otsingutel Ameerika-Masinas...

Lisainfot vaadakeFacebookist!

Tulge teatrisse!

A-festival on jälle tulekul! Hurraa!Ka sel aastal 12. - 15. oktoobril toimub juba kuuendat korda TÜTi A-festival.

Kavas on palju põnevaid etendusi ning samuti workshop. Külas on uued ja vanad sõbrad Venemaalt, Belgiast, Lätist ning Eestist.
Workshoppi viib läbi Alain Chevalier

Lisainfot vaadakeFacebookist!

Tulge teatrisse!

!!! VASTUVÕTT !!!18. septembril võtab Tartu Üliõpilasteater vastu uusi liikmeid.

Esitamiseks palume ettevalmistada ühe lühikese katkendi proosapalast ja laulu või luuletuse.

Lisainfot vaadakeFacebookist!

Ärge kahelge ja tulge katsetele!

PÕHJANAELA PAINEEKSPERIMENT: Tartu Üliõpilasteater vestab sõnadeta boreaalseid mittelugusid.

Aprilli keskel toob Tartu Üliõpilasteater välja uuslavastuse „Põhjanaela paine“, mis põhineb Arvo Valtoni pseudomütoloogiliste omamuinasjuttude ainetel samanimelisest kogumikust. Valdavalt füüsilise teatri keelt kasutava lavastusega püüab TÜT vesta lugusid suud asjatult pruukimata.
Millest siis räägivad meie esitatavad niiöelda boreaalsed antilood? Lühidalt öeldes – kõigest ja ei millestki, tähtsatest ja tühistest asjadest, inimlikust suurusest ja väiklusest. Sellesse on segatud oma osa imesid, halli argisust ning ka näputäis mõtisklusi ja tähelepanekuid, millel on suur tähtsus või pole seda teps mitte. Mida me siin näha ja kuulda saame on looming, saaming ja kadu, mille osaliseks inimene, ilm ja kõik, mis siin sees või ümber leida on.
Sarnaselt lavastuse aluseks olevatele Valtoni lühilugudele, mis on inspireeritud eri rahvaste folkloorimotiividest, on ka lavastuse ?"?keel" kokku laenatud erinevatest allikatest. Seekord kasutab TÜT elemente idamaistest teatriþanridest, segades sellesse klounaadi ja võtteid kaasaegsest liikumisteatrist.
„Põhjanaela paine“ on Enor Niinemägi viies täispikk lavastus Tartu Üliõpilasteatris. „Kui varasemate lavastuste tekstides olid kandvad pigem eksistentsiaalsed enese- või maailmaotsingu teemad, siis „Põhjanaela paine“ pöördub inimolemuse kui sellise poole, mille korduvad vormid või avaldused on meile selgelt äratuntavad – olgu maailm selle ümber kui tahes tavatu või tavaline,“ ütles Niinemägi. Ta lisas, et see on esimene kord, mil TÜT soovib anda tudengitele ja gümnaasiumiõpilastele tasuta etendusi, seda nendepoolsel eelneval registreerimisel.

Lavastaja Enor Niinemägi

Kunstnik Kudrun Vungi

Alusteksti autor Arvo Valton

Lavastaja assistent Peeter Piiri

Helikujundus trupitöö

Laval Annabel Berg, Elo Järv, Claus Mootse, Mart Alaru, Susan-Brit Nõgene, Pärtel Poopuu, Kelly Kittus, Rutt Vare, Peeter Piiri

Esietendus 14.aprill kell 19.00 Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24)
Järgnevad etendused toimuvad seal samas: 15., 28., 29. aprillil ning 6., 7., 12., 13., 20., 21. mail algusega kell 19 ja pilet on 5/8 €
NB! Tudengitele ja õpilastele on planeeritud kolm tasuta etendust: 29. aprillil ning 7. ja 13. mail, mis toimuvad eelneval broneerimisel.

Vaata infot ka Facebookist!

Lavastust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Tartu linn, Tartu Kultuurkapital ja Tartu Üliõpilasmaja.

Näeme teatris!

KH KOOD EHK KASPAR HAUSERI JUHTUM

Aasta 1828. Nürnbergi tänavatele Saksamaal ilmub 16-aastane noormees Kaspar Hauser. Keegi pole teda varem näinud. Ja tema pole kedagi varem näinud. Ta ei oska rääkida ega kõndida; keegi ei tea, kas ta näeb valgust ja kuuleb helisid. Keegi ei tea, mis juhtus selle võõraga minevikus. Ta on mõistatus. Kuidas jääda ellu ühiskonnas, kuhu sa pole kunagi kuulunud? Kuidas jääda ellu, kui sind üritatakse ümber kasvatada? Kes sa oled, kui sind veel ei olegi? Ja mis on tõde, mis on õigus kui kõigil on oma tõde ja oma õigus ja sind ennast nagu ei eksisteerikski? Kaspar Hauser avab meile pildi ühiskonnast sellisena, nagu ta oli ühe isolatsioonis kasvanud inimhinge jaoks. Ja kes teab, ehk ühiskond ongi selline. Kas sa julged sellele otsa vaadata? Dramatiseeringu aluseks on J. Wassermanni romaan „Caspar Hauser” (1908), P. Handke näidend „Kaspar” (1967) ning W. Herzogi film „Kaspar Hauseri saladus” (1975) .

Lavastaja Kalev Kudu

Kunstnik ja muusikaline kujundaja Kiwa

Liikumine Helen Solovjev

Nimiosas Peeter Piiri

Esietendused 18. ja 19. november kl. 19 Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24)
Etendused 25., 26. novembril ning 2., 3., 10. ja 16. detsembril kl. 19 Tartu Üliõpilasmajas
Piletid Piletilevis ja tund enne algust kohapeal

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu ülikool, Tartu üliõpilasmaja, Tartu Kultuurkapital

Kostüümid : Maarika Mihhailova
Valgus: Enor Niinemägi
Tänud: Merilin Jürjo, Kudrun Vungi

Näeme teatris!

A-FESTIVAL ON JÄLLE TULEKUL!!!Sellel aastal, 13.-16. oktoobril toimub Tartus juba viiendat korda rahvusvaheline sõltumatute ja üliõpilasteatrite A-festival! Tänavusel A-festivalil osalevad teatrid Leedust, Venemaalt, Poolast, Ukrainast, Itaaliast ja Soomest, kes mängivad neljal päeval kahel laval - Genialistide klubis ja Tartu Üliõpilasmajas.

Vilniuse ülikoolist tuleb külla Andrius Pulkauninkase kineetiline teater. Itaaliast, Bergamost tuleb huvitav poliitiline teater. Ukrainast, Harkivist pärit noorsooteater tuleb siia mängima oma nägemust Dostojevski romaanist "Idioot". Poola sõltumatu teater, New Art Theatre mängib etendust armastuse võimalikkusest/võimatusest moodsas maailmas. Venemaalt, St. Peterburgist on meil külas tantsuteater, kes mängib "Bernarda Alba maja”. Soomest Tamperest tuleb külla tudengiteater, kes esitab miniatuurses võtmes loo inimeste hingedest. Liege teater, Belgiast korraldab festivali ajal teatrialase töötoa kõigile soovijatele.

Tartu Üliõpilasteater mängib festivalil sel kevadel esietendunud uuslavastust "Ümberringi võimalik on jumal". Vene 20-30ndate aastate avangardisti A. Vvedenski martüüriumi on lavastanud Enor Niinemägi.

Etendusi, mis toimuvad kahel korral päevas, mängime sel aastal kahes mängupaigas: juba traditsioonilises Genialistide e Genklubis ning Kalevi tänaval asuvas Tartu Üliõpilasmajas, kus mängisime oma viimast lavastust ja kus plaanime ka statsionaarsemalt kanda kinnitada.

NÄEME TEATRIS!


Vaata ka Facebookist!

Tartu Üliõpilasteatri vastuvõtukatsed!!!15. septembril toimuvad Tartu Üliõpilasteatri 16. hooaja vastuvõtukatsed.
Tulge kell 18.00 Tartu Ülikooli peahoonesse, ruumi 027 ning õppige pähe üks lühike proosapala, laul või luuletus. Samuti on soovitatav liikumist võimaldav riietus.

Ärge jätke võimalust kasutamata - TÜT on lahe!

Vaata ka Facebookist!

Tulge teatrisse!

Tartu Üliõpilasteater mängib taas vene avangardi!

Tartu Üliõpilasteater (TÜT) naaseb peale kümne aastast vaheaega taas Tartu Üliõpilasmaja lavale, et tuua välja Aleksandr Vvedenski 1930. aastal kirjutatud poeemdraama „Ümberringi võimalik on Jumal”. Teksti on tõlkinud Aare Pilv, lavale seadnud Enor Niinemägi ning kunstnikutöö teinud Kudrun Vungi. Etenduses kõlavad ka laulud, mille on viisistanud Annabel Berg ja Priit Kivisilla.

See on TÜT-i teine pöördumine Vvedenski tekstide juurde, 2010. aastal etendus Kalev Kudu lavastatud „Ivanovite jõulupuu”. Vene 20. ja 30. aastate avangardist on TÜT varem mänginud ka Daniil Harmsi „Jelizaveta Bami” ja „Joogem äädikat härrased” (lavastaja Kalev Kudu).

Autor Aleksandr Vvedenski (1904-1941) kuulus kahekümnendate ja kolmekümnendate aastate Peterburi kirjanike, muusikute ja kunstnike avangardkunsti ühendusse ObErIu ja oli oma keeleuuendusliku poeesiaga selle üks väljapaistvamaid luuletajaid. Vvedenski iseloomustas oma luulet kui puhta mõistuse kriitikat läbi poeetika vahendite, ja tema meetod selleks on keele semantika, milles meie teadvus opereerib ning maailma mittevastavuse poeetiline paljastamine. Autori loomingu läbivateks peateemadeks on Jumal, aeg ja surm, mis moodustavad koos omamoodi metafüüsilise süsteemi.

Antud teksti puhul on tegemist ühe hukatu (dekapiteeritu) seiklustega teispoolsuse ja siinse ilma vahepeal. Otsides teid Jumala juurde satub ta jõulupeole, kohtub Veenuse ning Maaga, kõneleb rahvastega ja seikleb võlumetsas ning saavutab mõistmise alles läbi teise surma kui aeg...

Aga tule ise ja vaata, mis juhtub kui minnakse hirmuta võõraid hukkamisi vaatama, kui neiu lendab ja varblane nokib rõõmutera, kui heliseb masinake, mida nimetatakse telefoniks ja surm surmale on siil, kui maa maksumus on madal ja sisse jookseb surnud härra.

Lisainfot saad vaadata Facebookist!
Pileteid on võimalik soetada Piletilevist või enne etendust koha pealt!

Näeme teatris!

Tartu Üliõpilasteater tuleb kevadel välja kahe uue lavastusega!19. aprillil esietendub Genialistide Klubis Tartu Üliõpilasteatri uuslavastus „Grease?Tartu!“, mille lavastajaks on Üliõpilasteatri enda näitleja Merilin Jürjo ning 8.mail esietendub Tartu üliõpilasmajas A. Vvedenski eshatoloogiline poeemdraama "Ümberringi võimalik on Jumal", mille lavastajaks on Enor Niinemägi.

Kõik teavad 1978. aasta "Grease’i" varianti John Travolta ja Olivia Newton-Johniga. Kõik teavad, et 2004. aastal mängis Dannyt Priit Võigemast. Ja et 2013 mängiti seda sama lugu Vanemuise teatrilavadel. Tartu Üliõpilasteater võttis sama loo ning pani selle elama tänapäeva Tartusse. Keskkooliõpilaste asemel on aga tegelasteks Tartu tudengid, kes arutlevad samade rõõmude ja murede üle nagu kõik, kes on kunagi ülikoolilinnas tudeerinud. Noor lavastaja Merilin Jürjo ütles, et on esietenduse eel väga põnevil. „See on mul küll kolmas kord lavastada, kuid esimene nii suure mastaabiga töö,“ ütles Jürjo ja lisas, et ootab pikkisilmi publikuga kohtumist. „Grease? Tartu!“ valmimisel teevad kaasa veel kunstnikud Viktoria Plemakova ja Gertrud Kinna. Liikumisega tegeleb Jaanika Tammaru. Lavastajat assisteerib Kadri Oviir. Osades on Heleri All, Nils Joonas Kristian Saar, Kristi Luha, Kadri Oviir, Marleen Otsus, Joosep Kristjan Kuljus, Kristjan Tammi, Merjam Ahmet ning Mihkel Kohava. Lavastuse juures teeb kaasa ka bänd Liisa Tulvik & The Psychonaut Society. Lavastust saab vaatama minna 19.09, 20.04, 26.04, 10.05 ja 17.05 Genialistide Klubisse, 27.04 etendub „Grease? Tartu!“ Tartu Tudengipäevade programmi raames Antoniuse õue lavadel. Piletid on müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.

Lisainfot vaata Facebookist või SIIT!

Näeme teatris!

Kirsiaed - Work in Progress. Esietendus 17. detsembril!


2015. aastal Tartu Üliõpilasteatrisse astunud näitlejad koos teatri vilistlastega on kogu semestri vältel töötanud maailmakuulsa vene kirjaniku A. Tðehhovi viimase näidendiga „Kirsiaed” . Nad kõik aimavad, et Aeg on lõppemas ja Aeda varsti pole enam.. Tehakse veel nägusid, tantsitakse, üritatakse jätkata/luua suhteid. Loodetakse, et veel on võimalik päästa Aeda ja elada edasi endiselt - rõõmsalt ja harmoonias. Nad on viimased inimesed, maailm on lõppemas, pole mingit lootust Aeda päästa. Nad teavad, et tulemas on uus aeg, aga mis see on ja mida sest oodata või loota, seda nad ei tea. Etendust mängime vaid neljal korral sellel aastal . Et tegemist on areneva projektiga ­work in progress – siis 2016. aasta veebruaris jätkub projekt uues, minimalistlikumas versioonis. Lakka nutmast,oh, mardikas,jäädav lemme pole tähilgi. (Issa)

Olete oodatud!

A-festival on jälle tulekul! Hurraa!


Tartus toimub neljandat korda Tartu Üliõpilasteatri korraldatud A-festival.

Seekordsel festivalil, mis toimub 8. oktoobrist kuni 10. oktoobrini, ootame külla oma kahte ammust sõbra. Esimesena Moskvas tugevalt kanda kinnitanud ning ennast tõestanud autoriteatrit „Ezkizi v prostranstve“, kes toob lavale paljudel välisfestivalidel auhinnatud lavastuse „Hamlet.Taani prints. Rahu“ ning teisena Liege'i teatri Belgiast, kes seekordsele festivalile tuleb muusikalise lavasusega, vendade Grimmide „Bremeni linna moosekandid“. Kolmanda välistrupina ootame külla esmakordselt teatrit Leedust, Vilniuse Ülikooli teatrit „Minimum“, kes mängib oma sümbolistlikku ning poeetilist etendust „Philopater“. Samuti on festivalikavas ka Tartu Üliõpilasteatris kevadel esietendunud lavastus „Pärast kaldkriipsu“.

Pileteid saab osta piletilevist või teatrist enne etenduse algust.

Vaadake ka mängukava ning meie facebooki lehte. Näeme festivalil!


Tartu Üliõpilasteater võtab vastu uusi liikmeid!


Tartu Üliõpilasteater ootab oma 16ndal hooajal uusi liikmeid. Vastuvõtukatsed toimuvad 17.septembril kell 18.30 Tartu Ülikooli peahoone keldrikorruse auditooriumis 027. Palume ette valmistada üks lühem proosatekst, ja luuletus või laul. Selga panna liikumist võimaldav riietus!

Oma 16 tegutsemisaasta jooksul on TÜT-is välja toodud üle 40 lavastuse ning meie ridadest on etenduskunste ja filmindust edasi õppima asunud üle 30 noore. Samuti on külastatud aukartustäratav hulk välisfestivale, samuti 30 ringis. Tartu Üliõpilasteatri eesmärk on seni olnud Eesti lavadele tundmatute, intrigeerivate autorite (Harms, Vvedenski, Wedekind, Prjaðko, Kane) tutvustamine ja Eesti kirjanike (Heinsaar, Ehlvest, Kõiv, Märka, Kivastik, Ruitlane) tekstide lavaletoomine, ent välja on toodud ka klassikalisi autoreid (Büchner, Dostojevski, Voltaire, Tðehhov) ning absurditekste (Ionesco, Mrozek). Tuleval hooajal on oodata taas ühe teatriklassika (Tðehhov) ja ühe sürrealistliku autori (Vvedenski) lavastusi. Sügissemestri eesmärgiks on võetud senisest enam klassikalisele tekstile lähenemine läbi stuudiotöö. Õpetajad on oma ala professionaalid. Plaanis on ka osaleda vähemalt kahel välisfestivalil.Tulge meie sekka! Meil on lõbus!
Näeme katsetel!

Juubelihooaeg on ametlikult lõppenud!


Hurraaa hurraa! Juulikuu teisel nädalavahetusel toimus viies Tartu Üliõpilasteatri suvekool, kuhu saabusid kõik sulelised ja karvased, et koos teatrit ja nalja teha.
Kevadised etendused said juba mais edukalt mängitud ning nüüd vaatame lootusrikkalt sügise poole, et uusi projekte tegema hakata.

Ja traditsiooniliselt jagati aasta lõpus välja ka N-objekti auhind, mille võitis seekord Mark Harald Männik. Palju õnne!

Uus etendus mängukavas!!!


14. ning 15. mail toimusid Tartu Üliõpilasteatri uue lavastuse Pärast kaldkriipsu/ esietendused,mis möödusid vägagi edukalt.
Esimest artiklit Sirbist saab lugeda SIIT!
Järgmised etendused toimuvad juba 20. ja 21. mail, vaata ka mängukava ning kindlustamaks head kohta ja esmajärjekorras sissepääsu, siis pileteid saab osta ka Piletilevist.
Näeme teatris!

Tartu Üliõpilasteater toob mai keskel välja uuslavastuse!


Selline neiu võib elada mis tahes linnas, mis tahes tänaval, mis tahes majas ja vaadata välja mis tahes aknast. Ja selliseid sihitult linna mööda hulkuvaid noormehi on raske kokku lugeda. Ja olukordi, kus sellised neiud ja sellised noormehed kohtuvad ja lahku lähevad on veelgi rohkem. Kuigi meie Neiu ja Noormehe kohtumine on unikaalne, võib ka see korduda piiramata hulgal kordi. Kuid korduste numeratsioon tuleb juba pärast kaldkriipsu...
Tartu Üliõpilasteater toob mai keskel Tartu Uue Teatri proovisaalis välja Viktor Krasovcki näidendi “Pärast kaldkriipsu”(originaalpealkirjaga “Olukord 2222/....”)

Viktor Krasovcki sündis 1979 aastal ja lõpetas 2008 Valgevene kunstiakadeemia teatrilavastajana. Ta kirjutab näidendeid, millest paljud on auhinnatud ka kodu- ja välismaal, lisaks lavastab ja mängib ta mitmetes Minski teatrites. 2014. aastal kirjutas autor stsenaariumi ja lavastas filmi “Valvur”, mis valiti lühifilmide võistlusprogrammi Cannes’ festivalil 2015. aastal.

Esietendused 14. ja 15. mail Tartu Uue Teatri proovisaalis, Lai 37. Vaata ka mängukava!

Morfium gastrollib Gruusias!


Tartu Üliõpilasteater viib Gruusiasse “Morfiumi” Tartu Üliõpilasteatri ja Tbilisi Akhmeteli nimelise riikliku draamateatri koostöös 2014 augustis esietendunud „Morfium” sõidab gastrollile Gruusia erinevatesse linnadesse. Mihhail Bulgakovi varajase novelli dramatiseeris, lavastas ja kujundas Akhmeteli nimelise teatri kunstiline juht Irakli Gogia. Lavastuses mängivad vabakutseline näitleja Katrin Kalma, TÜ VKA X lennu tudeng Karl Edgar Tammi ning staaþikas üliõpilasteatri liige Enor Niinemägi. Teater annab 21.03 – 27.03 Gruusias kolm etendust: kaks etendust Tbilisis ning etenduse Goris. Etendus on osa koostööprojektist Tartu Üliõpilasteatri ning Akhmeteli teatri vahel. 2014 veebruaris lavastas TÜT ning nullteatri kunstiline juht Kalev Kudu seal Pavel Prjaðko näidendi „Alukad”, mida grusiinid mängisid ka üliõpilasteatri korraldatud A-festivalil 2014 oktoobris Tartus. Reisi toetavad Eesti Kultuurkapital ning Tartu linn.

Morfiumi viimased etendused!


17. ja 18. märtsil kell 19.00 Genialistide klubis mängitakse viimaseid kordi etendust Morfium.
Tbilisi Akhmeteli nimelise Riikliku Teatri ja Tartu üliõpilasteatri koostööprojekt.
Kalev Kudu lavastas veebruaris 2014 Tbilisi Akhmeteli nimelises teatris Pavel Prjaðko näidendi „Alukad“, mida edukalt mängitakse siiamaani ning millega Tbilisi teater osaleb ka TÜTi juubelipidustustel oktoobris. Akhmeteli teatri kunstiline juht ning lavastaja Irakli Gogia lavastas suvel 2014 üliõpilasteatris M. Bulgakovi novelli „Morfium“. See on Irakli Gogia nägemus Bulgakovi poolautobiograafilisest teosest, mida peetakse ka mini Meister ja Margaritaks. Doktor Poljakov põgeneb Venemaal puhkenud revolutsiooni aga ka oma armastatu eest (kes ta tegelikult hülgas) kaugele Siberisse. Seal kohtub ta õde Anna ja morfiumiga. Kas Anna aitab tal unustada endist armastatut või teeb seda morfium?
Mängivad Karl Edgar Tammi ( TÜ VKA X lend ) , Katrin Kalma (külaline) ning Enor Niinemägi.

Vaadake mängukava! Etendused toimuvad Genialistide klubis , etenduste algus on 19.00. Piletid 7/9 Piletilevis ja pool tundi enne algust kohapeal.
Facebooki ürituse leiate SIIT! Kutsuge sõbrad kaasa ja teatrisse!

Veel üks festival möödas!


Ka sel aastal külastasime RITU 32 festivali, mis toimus Belgias, Lieges. Olime seekord vaatajate rollis, kohtusime põnevate inimestega ning nägime palju erinevat teatrit. Järjekordne kordaläinud festival. Hurraa!
TÜTi järgmisi lavastusi on oodata kevade lõpus, hetkel käib proovisaalis tihe töö. Kohtumiseni teatris!

Uuel aastal uue hooga!


2015ndal aastal on TÜTi proovisaalis töö täies hoos, sest on plaanis välja tuua liikumispõhine etendus, milleks on vaja korralikult stuudiotööd teha.
Sellega seoses kutse kõikidele, kes on huvitatud osalema ühes väga lahedas projektis, ärge jätke tulemata! TÜT ootab!!!

TÜTi uuslavastus HOT! esietendub juba 6.novembril!


Tartu Üliõpilasteater toob oma 15. juubeliaasta raames välja järjekordse kirka ning noorusliku lavateose. 6. novembril kell 19 esietendub Tartus Genialistide Klubis baltisakslase ning Eestiga seotud kirjaniku J.M.R Lenzi näidendi "Inglane" (1777) järgi tehtud lavastus "HOT!".
Robert Hot on Inglismaa uhkus ja lootus. Parlamendisaadikust isa poeg on aga samas lootusetu romantik ja boheem, kes põgeneb oma isakodust ja kihlatu eest Itaaliasse ning astub seal sõjaväkke. Ühel maskiballil kohtub ta Torino kuninga tütrega ning armub temasse. Algab lootusetu armulugu, mis on ühteaegu naljakas ja kurb. Etenduse tegevus on toodud tänasesse päeva, kus kaunishingedel ega romantikutel enam kohta pole.
Üliõpilasteatri uuslavastuses "HOT!" näeb TÜTi vanade näitlejate kõrval ka kõige uuemaid teatri liikmeid, kes võeti vastu sel sügisel. Lavastaja Kalev Kudul on see teistkordne pöördumine Lenzi poole - 2001 aastal lavastas ta Üliõpilasteatris Lenzi näidendi „Haavatud peigmees“.

Vaadake mängukava! Etendused toimuvad Genialistide klubis , etenduste algus on 19.00. Piletid 5/7 Piletilevis ja pool tundi enne algust kohapeal.
Facebooki ürituse leiate SIIT! Kutsuge sõbrad kaasa ja teatrisse!

Tangieri festivalil käidud!!!


20. - 25. oktoobril viibis TÜT Õnnestunud elu koosseisuga Tangieris, Marokos teatrifestivalil. Kohtasime palju huvitavaid inimesi, sõime head toitu ja nautisime 30-kraadist päikest.
Etenduse mängisime samuti ära ja tunded olid vastakad, aga õnnestunud elu puhul see peabki nii olema.
Hurraa! Hurraa! Järgmiste festivalideni!

Juubelihooaeg!


Hurraaa! Hurraa! Tartu Üliõpilasteater saab tuleval hooajal 15-aastaseks ning põhjuseid tähistamiseks on mitmeid. Kui teilgi on soovi sellest osa saada, siis 11.septembril ning 26.septembril toimuvad TÜTi katsed, milles osalemine on rangelt soovituslik igaühele, kes vähegi teatrist huvitub!
Katsete kohta saab täpsemalt lugeda SIIT!
Samuti on meie viimase lavastuse Morfiumi kohta ilmunud mitmed arvustused, mida saate lugeda SIIT, SIIT ja SIIT!
Ilusat uut hooaega!!!

M. Bulgakov "Morfium" !


Tbilisi Akhmeteli nimelise Riikliku Teatri ja Tartu üliõpilasteatri koostööprojekt.

Kalev Kudu lavastas veebruaris Tbilisi Akhmeteli nimelises teatris Pavel Prjaðko näidendi „Alukad“, mida edukalt mängitakse siiamaani ning millega Tbilisi teater osaleb ka TÜTi juubelipidustustel oktoobris. Akhmeteli teatri kunstiline juht ning lavastaja Irakli Gogia lavastab üliõpilasteatris M. Bulgakovi novelli „Morfium“. See on Irakli Gogia nägemus Bulgakovi poolautobiograafilisest teosest, mida peetakse ka mini Meister ja Margaritaks. Doktor Poljakov põgeneb Venemaal puhkenud revolutsiooni aga ka oma armastatu eest (kes ta tegelikult hülgas) kaugele Siberisse. Seal kohtub ta õde Anna ja morfiumiga. Kas Anna aitab tal unustada endist armastatut või teeb seda morfium?
Esietendus 21.augustil kl. 19 Genialistide klubis.
Mängivad Karl Edgar Tammi ( TÜ VKA X lend ) , Katrin Kalma (külaline) ning Enor Niinemägi.

Etendusi sellel aastal vaid viis: 22. augustil ning 5. 8 . ja 10. Septembril. Etendused toimuvad Genialistide klubis , etenduste algus on 19.00. Piletid 7/9 Piletilevis ja pool tundi enne algust kohapeal.
Facebooki ürituse leiate SIIT! Kutsuge sõbrad kaasa ja teatrisse!

Suvekool ja muud jutud!


22.-24. juuli toimus järjekordselt Soontagal TÜTi suvekool. Tegime improteatrit ja liikumist. Selle eest tänu Maarius Pärnale ja Kristjan Rohiojale.
Tegime muudki nalja, saime herilaste ja parmude käest nõelata ning valisime N-objektiks Kätlin Armjah Armei! Hõissaaa!

Sügisel algab meie teatri 15. hooaeg! Oodata on palju põnevat, uuslavastused ja minifestival! Ja pange hästi tähele, et uued vastuvõtukatsed toimuvad septembris kahel korral. Sellest saab täpsemalt lugeda SIIT!

Eraldi tänu veel meie sponsoritele Salvestile ja A Le Coqile!
Ilusat suve!

Tartu Üliõpilasteatri külalisetendused Lääne Eestis!


Tartu üliõpilasteater (asut.1999) on jaapani kyogen'e esitanud erinevate koosseisudega aastast 2010 ja esinenud ka välisfestivalidel Minskis (Valgevene) ja Liege’is (Belgias) kust ka mitmeid auhindu nopitud. Vahepeal on suur kogus vett jõest läbi voolanud ning pooled meie tollasest kyogen’i seltskonnast on teatrikoolidesse õppima asunud. Seekordne trupp on eranditult koostatud üliõpilasteatri vilistlastest. Kyogen’ide, jaapani keskaegsete farsside, tekke algus ulatub X sajandisse, mil rahva seas olid populaarsed teatraliseeritud, akrobaatikat, mustkunsti ja klounaadi sisaldavad mängud sarugaku`d (lõbusad mängud) ja laulu- ning tantsumängud dengaku`d (murumängud). Kyogen`ide õitseajaks loetakse XIV sajandit, mil nô -teatrit ja kyogen’e mängiti koos; kyogen’e mängiti nô -teatri etenduse sissejuhatuseks või vaheajal. Need olid satiirilised lühilood, mis pilasid inimlikke nõrkusi ja jagunesid laadilt sotsiaalseteks, satiirilisteks ning olmelisteks.

Etendused toimuvad: 18. juuli kl. 16 ja 18 Haapsalus, Iloni Imedemaal 19. juuli kl. 18 Saaremaal, Pidula Forellis/Puhkekeskuses 20. juulil kl. 19 Vilsandi Päästejaama Paadikuuris

Piletid 5 € (õpilane, tudeng, pensionär) ja 7 € (täispilet) müügil pool tundi enne etenduse algust Etendus sobib vaatamiseks kogu perele ja eelkooliealised lapsed pääsevad tasuta sisse!
Vaata mängukava!

Kyogenid tulevad taas!


Mängime Tampere Maja hoovis (Jaani 4) taas jaapani kyogen'e mida oleme erinevate koosseisudega esitanud aastast 2010 ja esinenud ka välisfestivalidel Minskis (Valgevene) ja Liege’is (Belgias). Vahepeal on suur kogus vett jõest läbi voolanud ning pooled meie tollasest kyogen’i seltskonnast on teatrikoolidesse õppima asunud. Seekordne trupp on eranditult koostatud TÜT-i vilistlastest.

Kyogen’ide, jaapani keskaegsete farsside, tekke algus ulatub X sajandisse, mil rahva seas olid populaarsed teatraliseeritud, akrobaatikat, mustkunsti ja klounaadi sisaldavad mängud sarugaku`d (lõbusad mängud) ja laulu- ning tantsumängud dengaku`d (murumängud). Kyogen`ide õitseajaks loetakse XIV sajandit, mil nô -teatrit ja kyogen’e mängiti koos; kyogen’e mängiti nô -teatri etenduse sissejuhatuseks või vaheajal. Need olid satiirilised lühilood, mis pilasid inimlikke nõrkusi ja jagunesid laadilt sotsiaalseteks, satiirilisteks ning olmelisteks. Aeg-ajalt pilati ka nô-teatri teemasid. Mõningaid kyogen’ide tüüpilisi tegelasi: Daimee - jaapani vürst, ülik. Taro - teener, ka narr, kes tihti kavaldab Daimee üle.

Etendused toimuvad 17., 18., 19., 20. juunil (Tampere Majas) kl. 19.00 ning 12. juulil samas Tartu Hansapäevade raames kl. 18.00 ja kl. 20.00 Etendus on kogu perele!!!
Vaata mängukava ja facebooki!

Candide


Marite H. Butkaite kirjutas etendusest Sirbis. Lugeda saab siit!

Jyväskylä ralli!


25. - 27. aprillil toimus Jyväskyläs üliõpilasteatrite festival, kus TÜT tuli tagasi elusalt ja edukalt! Hurraa!


Ja mais mängime veel ainult kolmel korral kevadist lavastust "Candide"! Vaata mängukava! NB! Laupäevane, 10. mai etendus algab kell 18.00. Viimased etendused 14. ja 15. mai kell 19.00!
Näeme teatris!

Märtsis uue lavastuse esietendus!!!


19. märtsil toob Enor Niinemägi koos Tartu Üliõpilasteatriga lavale Voltaire'i Candide'i. Tulge vaatama!


Etendused toimuvad Genialistide Klubis, kell 19.00! Vaata mängukava!
Piletid 5/7 €.

Kultuurikandjad 2013


Sel aastal oleme nomineeritud Tartu Kultuurikandja 2013 kahes kategoorias. Lavastaja Kalev Kudu on nomineeritud aasta rahvakultuurikandja kategoorias ning Tartu Üliõpilasteater on nomineeritud aasta harrastuslike koosluste kategoorias.

Soovime nominentidele õnne ning lähemalt saab sellest lugeda siit!

...mind vaatas ühe lille silm vol.2


12. detsembril mängib Tartu Üliõpilasteater Juhan Liivi tekstidele rajatud etendust "...mind vaatas ühe lille silm vol.2"!
1. detsembril 2013 oli Juhan Liivi 100. surma-aastapäev. Mängisime seda etendust ka Alatskivil toimunud Juhan Liivile pühendatud üritusel.
Etendus toimub 12. detsember 2013 Tartus Kirjanike Majas, Vanemuise 19 algusega 19.00!

Tartu Üliõpilasteater esitab Juhan Liivi 100. surma-aastapäeval Alatskivil luuleetendust.


Tartu Üliõpilasteater esitab Juhan Liivi 100. surma-aastapäeval, 1.detsembril kell 14, Alatskivi lossis Liivi luulele ja märkmetele ning jaapani haikudele loodud lavastust. Etenduse nimi „...mind vaatas ühe lille silm“ pärineb ühest seni ilmumata Liivi luuletusest. See ja veel mõned vähemtuntud tekstid kõlavad tuntud loominguga kõrvuti. Liivi luule, eriti lühemad laastud on väga lähedased jaapani haikumeistrite loomingule ja nõnda kuuleb etendusel ka haikusid.

Etenduses osalevad vanemate olijatega kõrvuti päris uued üliõpilasteatri liikmed, kes võeti truppi vastu sellel sügisel. Lavastuse pani kokku ja juhendas Kalev Kudu, kes ka ise koos noortega etenduses kaasa teeb.

Piletimüük toimub tund enne etendust Alatskivi lossis.

Juhan Liivi 100. surma-aastapäeva sündmused Alatskivil:
Kell 13 esitleb Jüri Talvet Alatskivi lossis Juhan Liivi kakskeelset luuleraamtut "Snow Drifts, I Sing: Selected Poems" (2013).
Kell 14 Tartu Üliõpilasteatri etendus "...mind vaatas ühe lille silm" Alatskivi lossis. Pääse 5€/3€.
Kell 15.30 küünalde süütamine Juhan Liivi haual.

Lisainfo:
Kalev Kudu, tel 55696846, kalev.kudu@gmail.com
Liivi Muuseum: Mari Niitra, tel 5144851, info@muusa.ee

Uus lavastus sügishooajal Genialistide klubis!


11. oktoobril olid meil külas Moskva teatritudengid, kes mängisid Genis etendust "Toored ja uhked"! Etendus oli väga lahe, nii et kes ilma jäi võib nüüd kahetseda.
12. oktoobril oli uue etenduse "Uus üüriline" esietendus! Saal oli täis ja läks hästi.

Uut üürilist mängime kuni detsembrini Genialistide klubis. Vaadake mängukavast!

Sirbis ilmus etendusest ka arvustus! Vaadake siit!

!!!Edaspidi sellel hooajal kõik etendused algusega kell 18.00!!!

Üks festival möödas, teine tulemas!


Minski Teatralny Koufar 2013 möödus edukalt. Kalev võitis seal nädala ajaga kokku pandud projektiga auhinna ning meie oma Katrin Kalma sai Alukate eest parima naispeaosa tiitli! Hurraa Hurraa!

11. ja 12. oktoober on Tartus Genialistide klubis minifestival. Esimesel päeval mängib Moskvast pärit Loominguline Laboratoorium "Eskiisid ruumis" oma etendust "Toored ja Uhked", mis võitis samal Minski festivalil parima visuaalse teatri auhinna! Ehk kindlasti ei tohi seda maha magada! 12. oktoobril on TÜTi uue etenduse "Uus üüriline" esietendus. Peaosas Kalev Kudu.

FACEBOOK'i üritused leiad SIIT ja SIIT!
Ja Moskva teatritrupi kodulehele, kus saab vaadata nii Tartus toimuva etenduse kui ka muude performance'ite pilte, saab SIIT!

FESTIVALIL NÄEME!

Tulekul uus esietendus ja teine absurditeatrite minifestival!!!


11. oktoobril mängib Loominguline Laboratoorium "Eskiisid Ruumis"(Moskva) lavastust "Toored ja uhked". Lavastust mängitakse vene ja inglise keeles.
Üliõpilasteater mängib festivali 2. päeval, 12. Oktoobril kell. 19.00 oma järjekordset esietendust E. Ionesco "Uus Üüriline"! Lavastaja Kalev Kudu. Üle pika saame taas koostööd teha Eesti ühe viljakama ja väljapaistvama lavakunstnikuga Silver Vahtrega. (vt ka Paul ja suur maailm, Macbett, Puhastatud) Videokunstnik on Margus Kiis.
Üle mitme aasta astub lavale ka teatri juht, Kalev Kudu. Tal on täita Härra roll. Teistes osades Kristin Uusna, Tauno Tagel ja Kauri Kaljuste.


Etendused toimuvad Genialistide Klubis, kell 19.00!
Piletid 5/7 €. Kogu festivali pass 10€.

"Elad muudkui ja ei märkagi, kuidas teise ilma satud" VIIMAST KORDA EESTIS!


20. septembril mängime viimast korda lavastust "Elad muudkui ja ei märkagi, kuidas teise ilma satud"! Kõige viimane kord on 26. septembril Minskis, Teatralny Koufar festivalil.
Etendus toimub Genialistide Klubis, kell 19.00!
Lavastaja: Kalev Kudu
Piletid 5/7 €

Võtame vastu uusi liikmeid!!!

Tartu Üliõpilasteater tuleb välja suvelavastusega!

Püüdetult ulbib
Laia jõe laisal voolul
Roheline konn


Tampere Maja hoovis (Jaani 4) mängitakse taas jaapani kyogene (satiirilised no teatri vahepalad) mida esitasime ka 2 aastat tagasi. Vahepeal on suur kogus vett jõest läbi voolanud seetõttu on kavas uued lood uute näitlejatega. Seekord on tegemist kogu pere etendusega ning koolieelikutele on etendus tasuta.

Etendused toimuvad 13., 14., 15., 19., 20., 21. juunil

Lavastaja ja koostaja: Kalev Kudu
Tõlkija: Aare Pilv
Näitlejad: Peeter Piiri, Anneli Ojaste, Enor Niinemägi, Liisu Krass, Tess Pauskar, Kauri Kaljuste ja Mihkel Vinogradov

Piletid 4/6 € Saadaval eelmüügist Tampere Majas (Jaani 4) või pool tundi enne algust kohapeal. Koolieelikutele tasuta.

Rääkiv inimene räägib Tallinnas

Tartu Üliõpilasteatri lavastus „Rääkiv Inimene“ etendub Tallinnas Kanuti Gildi SAAL'is 6. juunil kahel korral: kell 18.00 ja 21.00.

Lisalugemist etenduse kohta siit: "Rääkiv inimene"

Pilet 6/8 €

Esikatenädal: läks!

See nädal tuleb välja kaks üliõpilasteatri uuslavastust. 28 märtsil kell 18.00 esietendub Kalev Kudu lavastatud "Elad muudkui ja ei märkagi, kuidas teise ilma satud" ning 28. märtsil kell 20.00 esietendub Enor Niinemäe lavastatud "Rääkiv inimene". Järgmisel päeval, 29. märtsil on samasugune komplekt: võimalus minna vaatama mõlemat etendust ühel ja samal päeval, vastavalt kell 18.00 ja kell 20.00. Kõige tipuks järgneb esikamaania-paanikale 30. märtsil pidu Genialistide klubis live-esinejatega: Ahti Bachblum, Jaanika ja Jari ning teised.

Tartu Üliõpilasteatril koorub ülestõusmispühade ajal koguni kaks lavastust ühel päeval!

Tartu Üliõpilasteater toob teatrikuu ehk märtsi lõpus lavale koguni kaks lavateost korraga. Tartus Genialistide Klubis esietendub 28. ja 29. märtsil Enor Niinemägi dramatiseeritud ja lavastatud "Rääkiv inimene" (Jüri Ehlvesti samanimelise novelli järgi) mis vaatleb inimeses peituvate painete taguseid hämaraid maastikke.

Samal ajal esietendub Tartu Uue Teatri ruumides aga Tartu Üliõpilasteatri teinegi lavastus – Kalev Kudu pöördub kolmandat korda kaasaegse anti-draama viljeleja Pavel Prjashko poole. Seekord on lavastuseks "Elad muudkui ja ei märkagi, kuidas teise ilma satud" teksti "Alukad" järgi (tõlkija: Aare Pilv).

Mõlema etenduse pilet: 5€ (õpilastele, tudengitele, pensionäridele) ja 7€. Gruppidele soosustus!

Toetajad: Eesti kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu, Tartu ülikool, Tartu Kultuurkapital, Garderoob, Kaubapall ja Genialistide Klubi

Lähem info:
Kalev Kudu
tel: 55 696 846
e-mail: kalev.kudu@gmail.com

Käimas on artiklivõistlus!

Hea teatrisõber!

Tänavusel teatrikuul toimub eestikeelses Vikipeedias artiklivõistlus Tartu teatrite teemal. Oodatud on artiklid näitlejatest, lavastajatest, teatritest, teatrimajadest - kõigest, mis puutub Tartusse ja teatrisse. Auhindu on välja pannud neli Tartu teatrit: Vanemuine, Tartu Uus Teater, Tartu Üliõpilasteater ja Vilde Teater. Kui aitad tutvustada Tartu teatrielu, võid võita pileteid ja teatriraamatuid.

Artiklivõistluse avaleheküljele: SIIT

Kui Sul midagi paremat teha ei ole, tule Vikipeediasse - Vikipeedia saadab Su teatrisse!

Viimased etendused!

Tartu Üliõpilasteater mängib skandaalse vene dramaturgi P.Prjashko "Õnnestunud elu" veel viimaseid kordi. 15. ja 16. veebruaril toimuvad etendused Tartu Uues Teatris, algusega kell 19.00.


Edasi siirdutakse festivalidele:

17.02 Tudengite teatripäevad, Viljandis

19.02 Külalisetendus Moskva Kunstide Instituudis, Venemaal

23.02 Tjumeni rahvusvahelisel tudengiteatrite festivalil, Venemaal

27.02 Liege'i rahvusvahelisel tudengiteatrite festivalil, Belgias

Külalisetendus Tallinnas!


Tartu Üliõpilasteater mängib VAT teatris 31.1. kl 18.00 skandaalse vene uue dramaturgia esindaja Pavel Prjaþko näidendit "Õnnestunud elu".

Tõlkija: Aare Pilv

Lavastaja: Kalev Kudu

Kunstnik: KIWA

Mängivad: Kätlin Armei ,Kristin Uusna, Tauno Tagel , Kauri Kaljuste ja Enor Niinemägi.

Etenduse lugu on lihtne ja igapäevane, rääkides tänapäeva noorte elust.. Suurlinna magalarajoonis neli noort inimest: kaks venda ja kaks tüdrukut. Vanem vend – kehalise kasvatuse õpetaja, kes oma õpilastega magab. Noorem vend, kes ei otsi elu mõtet, vaid oma kohta selles. Katkematud peod. Tütarlaps abiellub, sest talle tundub, et nii on vaja - Pulm. Noormehele tundub, et teda ei armastata - Lahutus. Pidu kestab. Noored on veendunud, et nende elu on korda läinud.

Prjaþko on eesti laval esmakordselt. Tema teosed esindavad nö antidraama suunda, kus teksti ülesehitus ei kulge tavapärases teemaarendus-kulminatsioon-lahendus võtmes, vaid kaotades tegevuste sõlmituse, keskendub üksikutele sündmustele, mis toimuvad justkui sattumuslikus, eesmärgipäratus ahelas – just nagu eluski tegelikult, mis omakorda lähendab neid tekste pigem dokumentaalsusele. Tegelaste keel tekstis on nö mittenormatiivne, mis tähendab et kõne on vabastatud kirjanduslikkusest – kõnekeelsused, roppused, refleksiivsed sõnad-häälitsused sisukate täislausete asemel. Prjaþko on teatud ringkondades ära teeninud viha, kuna lähtudes dokumentaalsusest, käsitleb teemasid, mida sageli teatris ei käsitleta – nõnda rullub meie ees laval lahti õpetaja ja õpilaste seksuaalsuhe, mille suhtes autor ei jaga hinnanguid, vaid esitab seda pigem vis a vis, ehk nagu üht juhtumit, mis ikka elus ette tuleb. Prjaþko on ka öelnud, et pealkiri „Õnnestunud elu“ pole irooniline, vaid näidendi tegelaste meelest ongi nende elu õnnestunud. Inimesed, kellest ta kirjutab, vaatavad elule lihtsalt teisiti. Tänapäeval püüdleb inimene eelkõige rahulolu poole ja et teda mõistetaks. Prjaþko tegelased on justkui refleksiivsed autistid ehk päästikuga inimesed, kes on oma omaduste ja välise maailma olude kokkupuutest sõltuvalt „ robotiseerunud” ja lasevad endast tuimalt läbi kõik „ebaolulise“ ning käivituvad mingi tuttava või soovitava ärritaja poolt. Nad loodavad muutustele kuskil tulevikus, samas tajudes, et neil polegi tulevikku, vaid ainult automatismidesse kisutud olevik ning see polegi nende jaoks tragöödia – ka nii on hästi. Sellest hoolimata ei kirjuta autor ette hinnanguid või ideesid, vaid laseb publikul ise omadele järeldustele jõuda.

Tartu Üliõpilasteater on „Õnnestunud elu“ lavastusega võetakse osa veebruaris toimuvatel Tjumeni (Venemaa) ja Liege (Belgia) rahvusvahelistel tudengiteatrite festivalidel.


Info: Kalev Kudu 55 696 846
Facebook

Tartu Üliõpilasteater

VAT Teater


VAT Teatris: 31. jaanuar kell 18.00

Piletihind: 8€/6€. Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

NB! Etenduses suitsetatakse ja kasutatakse mittenormatiivset sõnavara! Etendus ei ole sobilik alla 14 - aastastele!

Juba laupäeval!

Laupäeval kell 19.00 esietendub Tartu üliõpilasteatri lavastus "...mind vaatas ühe lille silm". Mida arvavad sellest tegijad? Millest lavastus tegelikult räägib? Seda arutavad Kalev Kudu ja Deivi Tuppits Klassikaraadio saates Delta.

Saadet saab kuulata: Siit.

Tulemas on esietendus!

Vahepeal suur tänu meie toetajatele!

Tallinna Sadam, Tartu linn, Tartu ülikool, Eesti kultuurkapital, Tartu kultuurkapital ja A Le Coq.

Tampere majas esietendub 15. detsembril ...mind vaatas ühe lille silm

Puhub talist tuult

Osutades pilguvad

Kasside silmad

Etendus ...mind vaatas ühe lille silm on mõtteline järg TÜT senistele seisundietendustele ...lumi just on langenud üle Yoshino küla (2000) ning ...püüdetult ulbib laia jõe laisal voolul roheline konn (2010). Esimene oli kompositsioon zen-budistlikest lugudest ja haikudest, teine, etendus jaapani naljalugudest – kyogenidest.

J. Liiv on looduses olija, mõtiskleja, oma parimates tekstides on ta loodusega samal lainel – siin ja praegu nii nagu haikumeistrid Jaapanis ja see annab alust kahtlustele, et Liivi ehk Riibu (jaapanipäraselt) juured on Jaapanis.

Esietendus 15.12 kell 19.00

Pilet 2/3 € pool tundi enne algust kohapeal või eelmüügist Tampere Majas

Toetajad: Tampere Maja, Tartu Ülikool, Tallinna Sadam, Tartu linn

Tartu Üliõpilasteater võtab vastu poisse!

Õnnestunud elu kajastub meedias!

Tartu Üliõpilasteatri etenduse arvustus ilmus Tartu Postimehes!

Lugege siit: Absurd raputas arusaamu elust.

Õnnestunud elude lainel.

Tartu Üliõpilasteater jätkab oma hooaega jõudsalt, mängides lavastust "Õnnestunud elu". Skandaalse vene autori Prjaðko kirjutatud ning Kalev Kudu lavastatud teose järgmine etendus on Tallinnas Toomklubi saalis 18. oktoobril ja talle järgneb kohe etendus Tartus 19. oktoobril. NB! Etenduses kasutatakse mittenormatiivset leksikat ja suitsetatakse. Alla 14 a. keelatud!

10.10 – 12.10.2012 Rahvusvaheline üliõpilasteatrite minifestival Tallinnas ja Tartus!

TÜT on endale külla kutsunud kaks oma sõprusteatrit: Liege Kuningliku ülikooli teatri Belgiast ja Valgevene riikliku ülikooli teatri „Na Balkone”.

Sel aastal mängivad belglased nii Tallinnas kui Tartus F. Kafka novellil põhinevat etendust „Aruanne akadeemiale” (lav. Robert Germay) ning valgevenelased vene kultusdramaturgi Pavel Prjaðko näidendit „Suletud uks äärelinnas” (lav. Kalev Kudu). TÜT mängib viimased kaks korda S. Mroþeki etendust „Ulgumerel”. Viimast korda astuvad üliõpilasteatri koossesius lavale vastsed EMTA lavakunstikooli tudengid Karl Laumets ja Christopher Rajaveer.

12. okt. esietendub festivali raames P. Prjaðko antidraama „Õnnestunud elu” (lav. Kalev Kudu; kunstnik KIWA), millega avab üliõpilasteater oma 14.hooaja. Esmakordselt on võimalus näha Eesti laval Venemaa skandaalse dramaturgi P. Prjaðko näidendeid.

Kolme teatri sõprus ulatub aastasse 2006. TÜT on osalenud neljal korral Minskis festivalil „Teatralny Koufar” ja sama palju Belgia rahvusvahelisel üliõpilasteatrite festivalil RITU. Traditisiooniks on muutunud lavastajate vahetused: Kalev Kudu on on lavastanud kahel korral Minski teatris ning Sergei Turban on kahel korral käinud Tartus lavastamas.

Tartu Üliõpilasteater leidis uusi näitlejaid!

Katsetel võeti vastu järgmised inimesed: Kauri Kaljuste, Tauno Tagel,Sten, Marja-Liisa, Maria Mäesalu, Gertrud Kinna, Paula-Salme Sandrak, Triin Heinla, Kristen Saaremets.

Palju õnne!

Tartu Üliõpilasteater otsib uusi näitlejaid!

TÜTi uute näitlejate vastuvõtt toimub reedel, 21. septembril Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi24) kell 18.30.

Selga mugav riietus, ette valmistada 1 luuletus, 1 laul, 1 lühike proosapala.

Kalev Kudu lavastab Soomes.

TÜT kunstiline juht alustab homsest tööd Jyväskylä üliõpilasteatri noortega. Kolme nädalaga plaanitakse välja tuua etendus-kabaree „Joogem äädikat, härrased!”. Lavastus põhineb D. Harmsi lühikestel sketðidel ja humoorikatel lugudel mida saadavad mitmetel pillidel näitlejad ise. Esietendus toimub 2.sept. Jyväskylä üliõpilasteatris.

Teater on pikemat aega otsinud koostööpartnereid Põhja-Euroopast, valmiv etendus on pikk samm koostöö arenguks Soome ja teiste Põhjala riikide üliõpilasteatritega. Kuna olulised näitlejad lahkusid sel aastaal TÜTist lavakunstikateedrisse, siis alustab üliõpilasteater oma 14. hooaega tavapärasest hiljem - oktoobrikuus, mil esietendub Valgevene autori P. Prjaðko noortenäidend „Õnnestunud elu” (lav. Kalev Kudu).

Tartu Üliõpilasteater naasis Marrakechi festivalilt auhinnaga!

Aprilli viimasel nädalal toimus Marrakechis Marokos arvult juba kuues rahvusvaheline üliõpilasteatrite festival. Tartu Üliõpilasteater osales festivalil etendusega „Ulgumerel,” mille autoriks on Slawomir Mroþek ja lavastajaks Kalev Kudu.

TÜT oli festivalil nominendiks kahes kategoorias: parim lavastaja Kalev Kudu ja parim meesnäitleja Indrek Tulp. Koju toodi festivali tähtsaim auhind ehk þürii eripreemia tervele lavastusele.

Peale Eesti osalesid festivalil trupid Türgist, Itaaliast, Tuneesiast, Liibüast, Alþeeriast, Prantsusmaalt, Belgiast ja mitmest Maroko linnast.

Tartu Üliõpilasteater tänab toetuse eest Eesti Kultuurkapitali ja Tartu Ülikooli!

Suureks kasvamise võlud ja valud...

Marite H. Butkaite sulest on ilmunud "Kevade ärkamise" kohta Postimehes arvustus.

Tsiteerin: "Noored näitlejad toovad vaatajate ette üle-eelmise sajandi eakaaslaste loo. Vaatenurk võib olla teine, kuid olemus on sama. See avaldub oma seksuaalsuse avastamises, kooli ja muu elu suhetes, ühiskonda uue rolliga sulandumises, küsimises ja vastuste otsimises."

Viide leheküljele: Siin.

Kevad ikka veel tärkab ja ärkab!

Uudisnupuke allpool, mis annab sissejuhatuse teemasse.

Link siin: Üliõpilasteatri uus tragikomöödia räägib ühiskondlikest probleemidest

Festivalil Lieges sai käidud...

Esietendus 28. märtsil

Frank Wedekind "Kevade ärkamine"

Frank Wedekindi 120 aastat tagasi kirjutatud ühiskonnakriitilis-satiiriline draama „Kevade ärkamine“ on kõnekas materjal ka tänapäeval. See räägib puberteedieast, mil lapsepõlv kohtub või põrkub täiskasvanueaga kriitilises üleminekufaasis ja sellega kaasnevast seksuaalsuse ärkamisest ning psüühilisest ebakindlusest.

Lisainfo lavastuse lehel: "Kevade ärkamine"

Kevad ärkab!

Üks festival möödas...

Türi XII Harrastusteatrite festivalilt tõime kaasa laureaaditiitli kolme samaväärilise etenduse seas lavastusega "Ivanovite jõulupuu"! Oh rõõmu ja lusti selle eest! Loe ka uudisnupukest Postimehes!