Põhjanaela paine

Arvo Valton

lavastaja: Enor Niinemägi
kunstnik: Kudrun Vungi
lavastaja assistent: Peeter Piiri
laval: Annabel Berg, Elo Järv,Claus Mootse, Mart Alaru, Susan-Brit Nõgene, Rutt Vare Pärtel Poopuu,Kelly Kittus, Peeter Piiri.

Esietendus 14.aprill 2017 kell 19.00 Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).

Millest siis räägivad meie esitatavad niiöelda boreaalsed antilood? Lühidalt öeldes – kõigest ja ei millestki, tähtsatest ja tühistest asjadest, inimlikust suurusest ja väiklusest. Sellesse on segatud oma osa imesid, halli argisust ning ka näputäis mõtisklusi ja tähelepanekuid, millel on suur tähtsus või pole seda teps mitte. Mida me siin näha ja kuulda saame on looming, saaming ja kadu, mille osaliseks inimene, ilm ja kõik, mis siin sees või ümber leida on.

Sarnaselt lavastuse aluseks olevatele Valtoni lühilugudele, mis on inspireeritud eri rahvaste folkloorimotiividest, on ka lavastuse "keel" kokku laenatud erinevatest allikatest. Seekord kasutab TÜT elemente idamaistest teatriþanridest, segades sellesse klounaadi ja võtteid kaasaegsest liikumisteatrist.Tartu Üliõpilasteater tänab oma toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Tartu linn, Tartu Kultuurkapital ja Tartu Üliõpilasmaja.