Kalev Kudu

Sünniaeg: 26.08.1961

Kalev Kudu on Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht ja lavastaja.
Näitejuhtimist õppis Kudu Tallinna Pedagoogilises Instituudis ja lavastajatee algas Võru teatritrupi Grupp 80 juhina. Kaheksakümnendatel aastatel õppis Kudu Tartu ülikoolis ajakirjandust ja osales Vanemuise draamastuudios.
1989. aastal asutas Kudu koos mõttekaaslastega Tartu Lasteteatri. Seal töötas ta näitleja ja lavastajana kuni teatri sulgemiseni. Samal ajal oli Kudu ametis ka Võru kooli- ja harrastusteatris. 1992. aastal asutas ta ühemeheteatri Null-teater.
Tartu Lasteteatri lavastustest on olulisemad Becketti "Lõppmäng", Strindbergi "Surmatants", Ionesco "Tulevik on munades" ja Mrozeki "Suvepäev". Kudu on lavastanud ka Vanemuises (Becketti "Homset ei ole" E-laval, Vahingu "Suvekool") ning koos Vanemuise näitlejatega Lasteteatris Dostojevski/Vahingu "Sortsid". Ka on Kudu toonud lavale näidendeid lastele.
1999. aastal asutas Kalev Kudu Tartu Ülikooli draamastuudio baasil Tartu Üliõpilasteatri. Ta on lavastanud enamiku TÜTi lavastustest.
Kalev Kudu on täiendanud ennast Grenland Friteateris Norras. Ta on Eesti Näitlejate Liidu ja Eesti Lavastajate Liidu liige.

LOE KUDU JA TÜTi MANIFESTI!
Loe usutlust Sirbis
Miks mitte lugeda ka Postimeest

Kalev